مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی آنلاین

می دانیم که در زندگی امروز از آنجایی که تمامی امور تخصصی شده و نیاز به تحصیلات و کسب تجربه برای انجام هر کاری وجود دارد قطعاً در زمینه‌ای که ما قصد فعالیت داریم در صورتیکه تحصیل و تجربه تخصصی نداشته باشیم باید از تجربه افراد متخصص در آن زمینه از طریق اخذ مشاوره بهره مند گردیم که مسائل حقوقی نیز از این موضوع مستثنا نمیباشد. برای انجام هر کار حقوقی حتی تقدیم ساده‌ترین دادخواست یا شکواییه حتماً باید با وکیل متخصص در این زمینه مشورت نماییم.

انواع مشاوره حقوقی

همانطور که گفتیم برای انجام هر کار تخصصی باید با افراد صاحب تجربه و تخصص در آن زمینه مشورت نمود تا نتیجه درستی به دست آورد در مسائل حقوقی از آنجایی که عالم حقوق دارای شاخه های متعدد می باشد قطعاً همان طور که در رشته پزشکی متخصصین متعددی وجود دارد که هر کدام در خصوص بخش خاصی صاحب تخصص می باشند در امور حقوقی نیز نظر به اینکه قوانین متعددی وضع گردیده و شقوق مختلفی وجود دارد باید وکیل صاحب تخصص در زمینه‌ای که مدنظر می‌باشد را پیدا کرده و با او مشورت نمود.

مشاوره های متعدد در زمینه امور حقوقی به شرح ذیل میباشد

1- دعاوی حقوقی:

این دعاوی نیز نظر به تعدد موضوعات و پرونده های مطروحه خود به چند بخش تقسیم می شوند شامل مطالب سرقفلی، تعدیل اجاره بها، دادخواست دستور تخلیه، دادخواست حکم تخلیه و غیره می باشد و نظر به اینکه بسیاری از این دعاوی در صلاحیت شورای حل اختلاف می باشد، قطعاً وکیلی که در این زمینه فعالیت ننموده باشد نمی تواند مشاوره تخصصی در خصوص نحوه پیگیری دعوا به شما ارائه دهد.
همچنین دعاوی مربوط به تنظیم سند از جمله الزام به تنظیم سند آپارتمان همچنین الزام به تنظیم سند خودرو و الزام خوانده به تنظیم سند هر موضوعی که مورد معامله بوده است نیز در صلاحیت محاکم عمومی حقوقی بوده و قطعاً وکیل دادگستری که در این زمینه فعالیت ننموده و پرونده‌ای با خواسته الزام به تنظیم سند رسمی نداشته است نمی‌تواند مشاوره درستی در این خصوص به شما بدهد.
از دیگر دعاوی حقوقی می توان به دعوای خلع ید از جمله خلع ید مشاعی و خلع ید عادی و همچنین دعاوی تصرف که شامل دعوای تصرف عدوانی و ممانعت از حق و مزاحمت از حق می باشد اشاره نمود که در خصوص امور ملکی می‌باشند و در مقابل الزام به تنظیم سند رسمی دعوای ابطال و یا فسخ معامله و سند قابل طرح می باشد که از آنجایی که ابطال اسناد رسمی نیازمند ادله و مستندات قوی در این زمینه می باشد قطعاً فردی که اقدام به طرح دعوا می نماید باید پیش از آن حتماً با وکیل متخصص در امور اراضی و اسناد مشاوره نموده تا طرح دعوا را به درستی انجام و نتیجه مطلوب را به دست آورد.

مشاوره حقوقی
مشاوره حقوقی

2- دعاوی کیفری:

این دعاوی در دادگاه های کیفری یک و دو و همچنین دادسراهای مربوط به اطفال رسیدگی می‌شود نیز مصادیق متعددی دارد که پیگیری هر کدام از آنها نیز نیازمند تخصص و تجربه کافی در آن زمینه می باشد.
روند رسیدگی به این دعاوی معمولاً به این صورت است که با طرح شکایت پرونده ابتدا به دادسرای محل وقوع جرم ارجاع می‌شود و پس از انجام تحقیقات و تکمیل مستندات با صدور کیفرخواست پرونده به دادگاه کیفری که بسته به مورد میتواند دادگاه کیفری یک و یا دو باشد ارجاع می‌شود. برخی از جرایم نظر به اهمیت آنها در دادگاههای کیفری یک بررسی می شوند از جمله جرم قتل که رسیدگی به این جرم از آنجایی که امری بسیار اساسی و مهم میباشد قطعاً نیازمند تخصص و تجربه کافی در این پرونده‌ها بوده و وکلای متخصص در امور قتل باید اشراف کامل به قوانین و مقررات مصوب در این خصوص و همچنین مسائل حاشیه‌ای از جمله اسلحه شناسی و جرم شناسی داشته باشند.
دیگر دعاوی کیفری شامل جرایمی نظیر کلاهبرداری خیانت در امانت ضرب و جرح آدم ربایی سوءاستفاده از ضعف نفس اشخاص جرایم مستوجب دیه جرایم مستوجب تعزیر، عدم پرداخت نفقه تصرف عدوانی اختلاس ارتشاء و غیره می باشد که بسته به مورد رسیدگی به آن ها و تدارک دفاع در این دعاوی نیازمند احاطه و تسلط کامل بر قوانین کیفری و داشتن مهارت جهت انجام دفاعی موثر می باشد.

3- دعاوی خانواده:

از آنجایی که خانواده یکی از اساسی ترین تشکل های اجتماعی بوده و حل مشکلات پیش آمده بین افراد خانواده مورد توجه حاکمان می باشد دادگاه خاصی برای رسیدگی به دعاوی خانواده از جمله دعوای طلاق اعم از طلاق از جانب زوجه، طلاق از جانب زوج، طلاق توافقی همچنین مطالبه مهریه مطالبه نفقه حضانت فرزندان، اثبات نسب، نفی ولد، تغییر‌جنسیت و غیره می باشد که بر اساس قانون حمایت از خانواده این دعاوی در صلاحیت دادگاه خانواده بوده و وکلای متخصص در این زمینه نیز دارای فعالیت می باشند که صرفاً در امور خانواده فعالیت می نمایند، لذا قبل از طرح دعوای مربوط به خانواده بهتر است با وکلای با تجربه مشورت نموده و از تجربه ایشان بهره مند شوید.

سه موضوع معرفی شده از موضوعات اساسی و عمده در زمینه دعاوی میباشد اما دیگر موضوعات مطرح در خصوص دعاوی نیازمند تحصیل در رشته خاص حقوق می باشد از جمله امور مربوط به مهاجرت که نیازمند تحصیل در زمینه حقوق بین الملل عمومی و خصوصی میباشد همچنین حقوق دریاها حقوق جنگل و اراضی نیازمند تحصیل در زمینه رشته حقوق دریایی همچنین مربوط به اراضی و املاک می باشد. امور ثبتی و اخذ سند برای املاک که نیازمند تحصیل و تجربه در زمینه امور ثبتی و احاطه به قوانین ثبت اسناد و املاک دارد و مورد آخر امور مربوط به حقوق مالکیت معنوی و ثبت شرکت ها که علاوه بر تحصیل در این زمینه نیازمند تجربه کافی و داشتن پرونده های متعدد در آن خصوص می باشد از جمله ثبت شرکت سهامی خاص، ثبت شرکت تضامنی، ثبت شرکت با مسئولیت محدود همچنین ثبت برند، ثبت علامت تجاری ثبت لوگو و رسیدگی به دعاوی ناشی از جعل و سوء استفاده از برند.

مشاوره حقوقی
مشاوره حقوقی

همانطور که اشاره شد جهت اخذ نتیجه مطلوب در پرونده های مطروحه  حتماً باید با وکیل متخصص در آن زمینه مشورت نمایید و ترجیحاً پیگیری کار خود را به وی بسپارید.
گروه وکلای مهراد با داشتن کادری متخصص و بهره گیری از دانش و تجربه ی وکلای کاردان در زمینه های فوق الذکر و قضات بازنشسته دادگستری آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی و پیگیری پرونده های مطروحه از جانب شما عزیزان می باشد. همچنین میتوانید از قسمت پرسش و پاسخ سوالات خود را مطرح نمایید که کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان پاسخگو خواهند بود.

به این مطلب امتیاز دهید
[کل: 28 میانگین: 4.8]

مقالات مرتبط

برچسب ها:, ,

دیدگاه