شرایط وکالت در محاکم خانواده

شرایط وکالت در محاکم خانواده

انعقاد قرارداد با وکیل دادگستری

با توجه به اینکه ممکن است همه ما در طول زندگی با مشکلاتی مواجه شویم که راه حلی جز شکایت در دادسراها و یا طرح دادخواست در محاکم حقوقی نداشته باشد عقد قرارداد وکالت میتواند در زمینههای مختلفی به ما کمک کند. در جایی که افراد با مشکل مواجه شدهاند و به علت ناآگاهی از قوانین قادر به انجام کار درست در راستای حق طلبی خود نیستند. به زبانی سادهتر وقتی کسی با یک مشکل حقوقی درگیر است و سر از قوانین مربوط به آن در نمیآورد، باید اقدام به عقد قرارداد وکالت با یک وکیل پایه دادگستری نماید . وکلا با دانش و اطلاعاتی که دارند میتوانند عبور از تمام راههای مربوط به قوانین را بر عهده بگیرند این اطلاعات و دانش تنها از طریق تحصیل در دانشکده های حقوق بدست نمیاید و تجربیات ناشی از وکالت در پرونده های متعدد نیز در این امر بسیار موثر میباشد.

انتخاب وکیل خوب از مهمترین دغدغههای افراد در مواجهه با یک مشکل حقوقی است. از آنجایی که این روزها با توجه به شرایط اقتصادی و فرهنگی عموماً تمامی افراد به نوعی درگیر پروندههای قضایی هستند، بدیهی است که همگان نمیتوانند بر قوانین تسلط یابند و این امر مقتضای عقل است که دفاع از حقوق خود را بر عهده یک وکیل خوب و مجرب بگذارند.

درواقع لازم است تاکید کنیم باید در انتخاب وکیل دادگستری در هر امری دقت کنید تا از افراد کاردان بهرهمند شده و مشکل خود را حل کنید .

وکالت

انتخاب وکیل جهت مطالبه مهریه

یکی از مسائل روز جامعه که ممکن است برای هر کسی پیش آید، درگیری با دعوای مطالبه مهریه است. برای این کار پیش از هر اقدامی بهتر است مراحل و قوانین حاکم بر مطالبه مهریه را بدانید.

مطالبه مهریه ممکن است در شرایط مختلفی محقق شود و بسته به همین مورد آثار متفاوتی دارد، به همین دلیل دارای مراحل مشخصی نیست. بنابر این جهت تبیین مراحل متفاوت مطالبه مهریه به شرایط زیر میتوان اشاره کرد.

می دانیم که مهریه می تواند سکه بهار آزادی یا سکه امامی، نیم سکه یا حتی ربع سکه باشد. همه اینها وابسته به توافق زن و شوهر است.  مهریه سکه را به دو روش مطالبه در دادگاه یا اداره ثبت میتوان به اجرا گذاشته یا مطالبه کرد.(البته در حال حاضر این موضوع از قالب اختیاری بودن خارج شده و بدوا مطالبه مهریه باید از طریق اجرای ثبت پیگیری شود.)
در صورتی که مهریه وجه نقد است محاسبهی آن بر اساس نرخ روز میباشد. مراحل مطالبه وجه نقد به عنوان مهریه نیز راه های مختلفی دارد که یکی از آنها مربوط به شرط فوت زوج است. به این ترتیب که اگر زوج از دنیا رفته، نرخ مهریه بر اساس نرخ روزِ زمانِ فوت او محاسبه میگردد.
گرفتن مهریه بدون طلاق بی تردید امکان پذیر است و زوجه می تواند هر وقت که بخواهد بدون درخواست طلاق و حتی در منزل شوهر، اقدام به طرح دادخواست مطالبه مهریه نماید. اما اینکه به صلاح زندگی مشترک است یا خیر، موضوع دیگری میباشد که تشخیص آن با زوجه است.

به طور کلی علاوه بر موارد بالا مطالبه مهریه میتواند در شرایط گوناگونی باشد که هر شرایطی از قوانین و مراحل مجزایی برخوردار است.

وکالت

تفویض وکالت به وکیل متخصص بهترین راه است

انتخاب راه حل مناسب جهت مطالبه مهریه کاملا بستگی به شرایط زوج و زوجه دارد. اقدامی که بدون مشاوره با وکیل متخصص در این زمینه صورت پذیرد و خودسرانه صورت گیرد ممکن است شما را از دستیابی به حقوق قانونی خود بازدارد. اگر تمهیداتی را که قانون گذار جهت مطالبه مهریه در نظر گرفته است نمیدانید و اطلاعات کافی در این زمینه نداشته و با قوانین مربوط به حمایت از خانواده آشنا نمیباشید حتما پیش از هر اقدامی به وکیل متخصص در این زمینه مشورت نمایید.

متقاضیان وکیل پایه دادگستری در تهران میتوانند از طریق تماس با شماره های منعکس در سایت از خدمات مشاوره و وکالت گروه وکلای مهراد بهره مند گردند.

به این مطلب امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]

مقالات مرتبط

برچسب ها:, ,

نظرات کاربران

دیدگاه